Порто 3:2 Манчестър Юнайтед, пълен обрат след втори гол на Саму

Порто и Манчестър Юнайтед играят при резултат 3:2 на "Ещадио До Драгао" в един от най-интересните мачове от втория кръг на Лига Европа. Маркъс Рашфорд даде преднина на гостите в седмата минута, а Расмус Хойлунд удвои в 20-ата. Пепе Акино намали в 28-ата. Саму Омородион изравни в 34-тата, а в 50-ата направи пълен обрат. И двата тима търсят първи успех в турнира, защото на старта на надпреварата Порто изненадващо загуби гостуването си на Бодьо/Глимт, докато "червените дяволи" взеха само точка у дома срещу Твенте. В Англия се твърди, че този двубой, както и неделната визита на Юнайтед на Астън Вила са решаващи за съдбата на мениджъра на отбора Ерик тен Хаг.

Манчестър Юнайтед спечели последното си гостуване на този стадион след емблематичен гол на Кристиано Роналдо през 2009 година. Общо от осем мача с "червените дяволи" Порто има само две победи.

Нидерландецът е направил четири промени в сравнение с тежката загуба от Тотнъм през уикенда. Расмус Хойлунд започва за първи път като титуляр през този сезон. Кристиан Ериксен и Каземиро влизат в халфова линия на местата на Мейну и Угарте, а Амад Диало стартира на десния фланг за сметка на Алехандро Гарначo.

Само една корекция е извършил Витор Бруно в своята единадесеторка в сравнение с победата с 4:0 над Арука. Стивън Еустакио заменя Васко Соуса в полузащитата. Саму Омородион е на върха на атаката, а Вандерсон и Акино ще го подкрепят по фланговете.

Двубоят този път започна чудесно за гостите, които още с първия си удар в мача поведоха в резултата. Ериксен намери отляво Рашфорд, който тръгна да пробива навътре към наказателното поле, преодоля двама бранители и стреля до близката греда. Коща се намеси лошо и позволи топката да влезе във вратата му - 0:1.

В 16-ата минута Педро бе много близо до това да си отбележи автогол, след като подложи крак при центриране на Рашфорд, но за негов късмет топката премина на сантиметри встрани.

Манчестър Юнайтед удвои аванса си в 20-ата минута. Ериксен напредна през центъра, след което отново намери Рашфорд отляво. Англичанинът пусна към Хойлунд, който стреля до близката греда, а Коща пак се намеси лошо и позволи топката да премине голлинията, въпреки че я докосна с ръката си.

В 28-ата минута Порто се върна в мача, след като Мазрауи насочи топката към собствената си врата след центриране отдясно. Онана реагира добри и изби, но Пепе Акино направи добавка отблизо.

Преднината на Юнайтед бе заличена напълно в 34-тата минута, когато Де Лихт не се позиционира добре и позволи на Саму Омородион да засече отблизо с глава центриране на Жоао Марио. Ударът на нападателя бе силен и насочен точно под напречната греда. Онана бе прострелян от упор и нямаше какво да направи.

В 42-рата минута най-сетне Коща успя да направи спасяване. Центриране на Фернандещ създаде хаос в наказателното поле на Порто, топката стигна до Каземиро на далечната греда, но този път вратарят спаси удара отблизо на бразилеца.

За началото на второто полувреме Ерик тен Хаг реши да замени Рашфорд, който бе най-добрият играч на гостите преди почивката, с Алехандро Гарначо. Не стана ясно дали причината е някаква контузия на автора на първия гол.

В самото начало на второто полувреме Порто бе много близо до пълен обрат, но Онана успя да избие удар отблизо на Моура, Все пак обратът стана факт в 50-ата минута. Пепе Акино изскочи на ръба на засадата, напредна отдясно, след което центрира ниско, а Саму отново нямаше проблем да изпревари неориентирания Де Лихт и да засече от движение в близкия ъгъл.

Порто: Коща, Марио, Зе Педро, Перес, Моура, Варела, Еустакио, Нико, Пепе, Галено, Саму

Манчестър Юнайтед: Онана, Мазрауи, Де Лихт, Мартинес, Далот, Каземиро, Ериксен, Фернандеш, Диало, Хойлунд, Рашфорд