Мейсън Маунт е под въпрос за гостуването на Ман Юнайтед в Португалия

Полузащитникът на Манчестър Юнайтед Мейсън Маунт е под въпрос за предстояконо гостуване на португалския Порто в двубой от турнира Лига Европа в четвъртък заради контузия за главата, съобщава английското издание manchestereveningnews.co.uk.

Тен Хаг: Ще направим този сезон успешен, няма причина да изпадам в паника

Воденият от мениджъра Ерик тен Хаг отбор ще опита да се реваншира за домакинското поражение от Тотвъм във Висшата лига през уикенда. Преди това тимът направи равенство 0:0 при домакинството си на нидерландския Твенте в първия кръг на европейската надпревара и се надява да запише първа победа в Лига Европа за сезона.

Маунт влезе в игра в началото на второто полувреме, но трябваше да бъде заменен малко преди края на мача заради травма, а по-късно показа, че има няколко шева на раната в задната част на главата му.

"Добре съм, просто одраскване. Благодаря за всички съобщения", написа Мейсън Маунт в социалните мрежи. Въпреки оптимизма му, той не взе участие в тренировките преди отпътуването за Португалия, което породи съмнения дали ще бъде част от отбора на Юнайтед за двубоя с Порто.

Добрите новини за Тен Хаг са, че Коби Мейно тренира със съотборниците си, както и защитникът Хари Магуайър, който не бе включен в състава за срещата с Тотнъм заради лека травма.