Удинезе 1:3 Интер, Лаутаро с втори гол

Отборите на Удинезе и Интер играят при резултат 1:3 на “Блуенерджи Стейдиъм” в ранния двубой от днешната програма на шестия кръг в Серия "А". Още в първата минута Давиде Фратези даде аванс на гостите, а домакините успяха да изравнят чрез Кристиан Кабаселе в 35-ата. Точно преди почивката обаче Лаутаро Мартинес върна преднината на "нерадзурите", а в самото начало на втората част именно той е увеличи.

Симоне Индзаги е извършил три промени сред своите титуляри след загубата с 1:2 в дербито с Милан. Десният фланг на тима е подменен, като този път там ще действат Ян Бисек и Матео Дармиан вместо Бенжамен Павар и Дензъл Дъмфрис. В средата на терена пък контузеният Николо Барела е заменен от Фратези. Тандемът в атака остава същият: Маркюс Тюрам и Лаутаро Мартинес. Домакините също са подредени в 3-5-2 с капитана Флориан Товен и Кайнан Дейвис като нападатели.

Мачът започна отлично за “нерадзурите”, които поведоха в резултата още преди да е изминала първата минута. Дармиан пусна пас в наказателното поле, а Фратези стигна до топката и веднага я прати в противниковата мрежа с шут по земя. Така фриуланите се затвърдиха като любимата жертва на италианския национал, който вече има четири гола срещу този тим. В четвъртата минута Алесандро Бастони пробва удар с глава, който беше уловен от Мадука Окойе. Пет минути по-късно Лаутаро също стреля с глава, но не намери целта.

В 21-вата минута Тюрам се пребори с Кабаселе, но стреля право в тялото на Окойе. В 28-ата минута Фратези потърси втори гол със своя шут, но този път топката мина встрани от вратата. В 34-тата минута домакините най-после стигнаха до сериозно голово положение, но след блокирания удар на Дейвис от чиста позиция те стигнаха само до корнер. Въпреки това секунди по-късно “бианконерите” успяха да възстановят равенството. Тогава Джордан Земура центрира към Кабаселе, който се разписа с глава.

В 43-тата минута изстрел на Хенрих Мхитарян профуча покрай вратата. Гостите бързо успяха да си върнат преднината в резултата, като го направиха точно преди почивката, когато Федерико Димарко опита остър пас, който беше засечен от Лаутаро и така капитанът на тима прекъсна головата си суша през този сезон.

Втората част започна така, както завърши първата - с гол на Лаутаро. Тюрам се възползва от грешка на Яка Бийол и така подаде топката на аржентинеца, който отбеляза второто си попадение за деня с хубав шут от границата на наказателното поле.

УДИНЕЗЕ - ИНТЕР 1:3

0:1 Фратези (1')

1:1 Кабаселе (35')

1:2 Лаутаро (45+3')

1:3 Лаутаро (47')

Удинезе: Окойе, Туре, Бийол, Кабаселе, Ехизибуе, Ловрич, Карлстрьом, Сарага, Земура, Товен, Дейвис
Интер: Зомер, Бисек, Ачерби, Бастони, Дармиан, Фратези, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро