Дерби дела Мадонина: Интер 1:1 Милан, ВАР отмени дузпа за "росонерите"

Отборите на Интер и Милан играят при резултат 1:1 на „Джузепе Меаца“ в Дерби дела Мадонина от петия кръг на Серия "А". Кристиан Пулишич откри резултата още в 10-ата минута, а Федерико Димарко го изравни в 28-ата минута.

Симоне Индзаги е предприел цели пет промени сред титулярите си от нулевото реми с Манчестър Сити в Шампионската лига. В защита се завръща Бенжамен Павар за сметка на Ян Бисек, а двамата халф-бекове този път са Дензъл Дъмфрис и Димарко, а не Матео Дармиан и Карлос Аугусто. Освен това Хенрих Мхитарян е предпочетен в средата на терена вместо Пьотър Жиелински, а партньор на Маркюс Тюрам е капитанът Лаутаро Мартинес вместо Мехди Тареми.

От друга страна, Пауло Фонсека е извършил по-малко промени след загубата с 1:3 от Ливърпул в ШЛ – три на брой, но е заложил за първи път на схемата 4-4-2. Две от промените са в отбрана, където играят Матео Габия и Емерсон Роял вместо Страхиня Павлович и контузения капитан Давиде Калабрия. Също така Рубен Лофтъс-Чийк е пожертван, за да може Тами Ейбрахам да е партньор на Алваро Мората в атака.

Мачът започна с минута мълчание в памет на починалия бивш нападател на Интер Тото Скилачи. Първото голово положение се откри пред „росонерите“ в 6-ата минута, когато Мората стреля, но Ян Зомер успя да избие топката в корнер. Четири минути по-късно Пулишич получи топката и нахлу в наказателното поле въпреки безуспешните опити на четирима противникови играчи да го спрат, а накрая със своя шут даде ранен аванс на „росонерите“.

В 13-ата минута се стигна до първото пререкание в двубоя, което беше породено от Пулишич и Алесандро Бастони, но то беше потушено сравнително бързо. Малко след това Лаутаро опита воле, с което прати топката над вратата. В 28-ата минута с великолепно центриране намери Димарко, който веднага насочи топката към Лаутаро точно пред наказателното поле. Аржентинецът финтира Габия и върна топката на левия бек, който с диагонален удар по земя възстанови равенството.

Пет минути по-късно Димарко потърси втори гол, но този път изстрелът му беше несполучлив. В 42-рата минута Тюрам отправи опасен удар по земя, но Майк Менян успя да избие топката. При последвалия корнер именно нападателят стреля с глава, но не намери целта.

Втората част започна с опасен удар с глава на Леао, който обаче беше отразен от Ян Зомер. Малко след това вратарят се забави с изчистването на топката, заради което Ейбрахам направи шпагат и се стигна до сблъсък между двамата. Последва проверка с ВАР, която показа, че няма основания за дузпа.

В 55-ата минута Хакан Чалханоолу пробва далечен шут, с който не успя да преодолее Менян. В 64-тата минута Леао направи хубав рейд и пусна топката за Тижани Райндерс, чийто рикоширал удар беше спасен от Ян Зомер. При последвалия корнер дойде съдийски сигнал за дузпа заради игра с ръка на Лаутаро. Стигна се до намесата на ВАР, с чиято помощ Маурицио Мариани видя, че е сбъркал, заради което отмени решението си.

В следващите минути Мората отправи несполучлив удар, а Зомер спаси изстрел на Леао. Лаутаро пък отговори с воле, което беше избито от Менян. След това Леао направи нов опит да се разпише, но изпълнението му беше доста разочароващо. Секунди по-късно португалецът все пак нанесе точен удар, но Зомер успя да се справи с него. В 77-ата минута Ейбрахам стреля от чудесна позиция, но прати топката покрай вратата.

ИНТЕР - МИЛАН 1:1

0:1 Пулишич (10')

1:1 Димарко (28')

Интер: Зомер, Павар, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Чалханоолу, Мхитарян, Димарко, Тюрам, Лаутаро

Милан: Менян, Емерсон, Габия, Томори, Ернандес, Пулишич, Фофана, Райндерс, Леао, Мората, Ейбрахам