Силно второ полувреме донесе първа победа за Аугсбург срещу Санкт Паули

Аугсбург победи с 3:1 Санкт Паули в мач от 3-тия кръг на Бундеслигатата. Всички голове в срещата паднаха през втората част, като за домакините точни бяха Мариус Волф (47') и Филип Титц (66'), Карло Бухалфа върна един гол за новака в 75-ата минута, а Юсуф Кабадай оформи крайния резултат в последните секунди на мача (90+6').

Така Аугсбург записа първа победа за сезона и с 4 точки, докато Санкт Паули е в серия от три поредни загуби и все още няма точков актив.

Първата част премина с превъзходство на домакините, които пропуснаха няколко добри възможности. На няколко пъти удари с глава на Кевен Шлотербек не намираха целта, а две минути преди края на първата част Елвис Реджбекай също стреля опасно с глава, но не намери вратата. Стражът на Санкт Паули Никола Васил пък трябваше да се намесва малко след това след удар на Самуел Есенде.

В крайна сметка натискът на Аугсбург се увенча с успех в самото начало на втората част. След разбъркване топката попадна в Мариус Волф, който със страхотен диагонален удар с левия крак откри резултата - 1:0 за домакините. В 66-ата минута пък тимът на Йес Торуп удвои аванса си. След добра контраатака Франк Ониека напредна и центрира добре към Филип Титц, който с хубав удар от въздуха намери мрежата на Васил за 2:0. Десетина минути по-късно обаче гостите намалиха пасива си. Центриране на резервата Елиас Саад намери Карло Бухалфа, който с глава отбеляза за Санкт Паули - за първия гол за новаците в Бундеслигата за сезона.

Гостите от Хамбург се хвърлиха да изравняват резултата и не бяха толкова далеч от това, като в 85-ата минута Саад отправи хубав изстрел от воле, но стражът на Аугсбург Недилко Лабрович успя да се намеси страхотно и изби в корнер. В крайна сметка интригата приключи в шестата минута на даденото от съдията продължение. След нова добра контра Кристиян Якич изведе резервата Юсуф Кабадай, който вкара за крайното 3:1, останал сам срещу Никола Васил.