Монако не остави шанс на Оксер

Отборът на Монако се наложи над тима на Оксер с 3:0 като гост в мач от 4-ия кръг на френската Лига 1. Успехът изравни монегаските на второто място със състава на Марсилия и запази изоставането им от лидера Пари Сен Жермен на две точки.

Гостите от Монако решиха всичко още до средата на първото полувреме след головете на Тило Керер (8') и Вандерсон (25'). След почивката швейцарският национал Денис Закария (89') оформи класиката трите точки отпътуваха към Княжеството.

Мачът бе генерална репетиция за монегаските преди мача им срещу испанския шампион Барселона от първия кръг в основната схема на Шампионската лига идната седмица. Двубоят е на 19-и септември (четвъртък) от 22:00 часа българско време, докато следващият мач на Оксер е чак на 22-ри септември (неделя).