Григор Димитров застава пред медиите преди супершоуто срещу Новак Джокович в София

Кейн бе над всички в юбилейния си мач за Англия

Англия записа втора победа в своята група 2 от Лига "В" на Лигата на нациите. "Трите лъва" се наложиха отново с 2:0, този път над Финландия на "Уембли". Героят на вечерта бе Хари Кейн, който записа своя юбилеен мач №100 за националния отбор на страната си и именно той донесе и победата на своя тим. Нападателят се разписа в 57-ата и 76-ата минута, като вече има 68 попадения на сметката си за Англия.

Домакините излязоха тази вечер с Хари Кейн като изнесен нападател. Букайо Сака, Джак Грийлиш и Антъни Гордън пък го подкрепяха в предни позиции. В средата на терена си партнираха Деклан Райс и Анхел Гомеш.

Гостите пък бяха избрали да започнат с ветерана Тему Пуки в атака, като той имаше подкрепата на Фредрик Йенсен и Расмус Шулер. В средата на терена пък действаха Мати Пелтола, Глен Камара и Топи Кескинен.

Мачът започна с натиск на домакините, които обаче така и не можеха да пробият окомплектованата защита на своя съперник.

Финландия обаче създаде първото по-интересно положение. В 13-тата минута Тему Пуки получи в наказателното поле и стреля, но защитник блокира удара и топката мина встрани покрай вратата.

В 20-ата минута и Англия стигна до първата си добра възможност. Хари Кейн се освободи пред наказателното поле и шутира силно, но вратаря Храдецки се намеси добре.

Секунди по-късно събитията се пренесоха пред другата врата, където Хескинен направи страхотен пробив и стигна до полето на съперника, но удрът му мина до вратата.

Последва нов шанс за домакините. В 22-рата минута Букайо Сака бе изведен на стрелкова позиция, защитник блокира удара му, но топката се насочи опасно към вратата и Храдецки трябваше да прави ново важно спасяване, показвайки котешки рефлекс.

Играта продължи да е доста динамична и минута по-късно резултатът можеше да бъде открит, след като Хари Кейн прати топката с глава във вратата, но бе в засада и попадението му не бе признато.

Хескинен обаче продължаваше да тормози защитата на "трите лъва" и в 26-ата минута отново отправи опасен далечен изстрел, профучал над вратата.

В 42-рата минута Трент Александър-Арнолд се включи в предни позиции и стреля опасно по земя, но до гредата.

В последната минута на първата част англичаните имаха шанс да обстрелват вратата от фаул, това направи Александър-Арнолд, но ударът му не бе достатъчно точен.

И втората част продължи в същия сценарий. Англия държеше повече топката и по-често поглеждаше към вратата на съперника. Така в 52-рата минута многоходова атака завърши с удар над гредата на Александър-Арнолд. Преди това обаче имаше нарушение срещу Грийлиш, което съдията отсъди. От този фаул Хари Кейн шутира силно и точно, но Храдецки направи поредно блестящо спасяване.

В 56-ата минута последва нов шанс за "трите лъва" и ново спасяване на Храдецки след изстрел от малък ъгъл на Антъни Гордън.

Минута по-късно голът най-накрая падна. Хари Кейн получи топката пред наказателното поле, финтира защитник и с мощен удар я заби неспасяемо под напречната греда за 1:0. Така той ознаменува юбилея си и с гол №67 за националния отбор.

В 76-ата минута нападателят на Байерн удвои резултата. След многоходова атака Нони Мадуеке намери Кейн около точката на дузпата, а той от движение я заби във вратата за 2:0.

Няколко минути по-късно той бе заменен от Джаред Боуен, за да получи аплодисментите на публиката на "Уембли".

В 90-ата минута можеше да падне и трети гол за домакините. Джак Грийлиш напредна отляво и пусна супер пас успоредно на голлинията, но нямаше негов съотборник, който да засече кълбото в мрежата.

Все пак Англия си свърши работата и вече има 6 точки в сметката си, като заема 2-рото място в групата с равен актив с водача Гърция, но по-лоша голова разлика. Финландия пък остава на дъното с нула точки.