Франция показа повече ефективност без Мбапе

Франция постигна едва втора победа в последните си осем мача в Лигата на нациите, след като спечели с 2:0 срещу Белгия в Лион. Рандал Коло Муани откри резултата в 29-ата минута, а Усман Дембеле се разписа в 57-ата минута.След изненадващата загуба от Италия "петлите" имаха нужда от добър резултат и го постигнаха.

Французите не бяха вкарвали повече от един гол в последните си осем мача, като не успяха да го направят и на Евро 2024. Дидие Дешан обаче направи осем промени от срещата с Италия и тимът му изглеждаше по-добре в атакуващ план. На пейката останаха основни играчи като Килиан Мбапе и Антоан Гризман. Мбапе влезе като резерва и имаше три добри възможности да се разпише, но не беше точен.

Белгийците започнаха по-силно двубоя и бързо извадиха на показ проблемите в защитата на съперника. Гостите владееха повече топката и още в първите 10 минути стигнаха до две опасни ситуации пред вратата на Менян. Центриране на Де Бройне намери непокрития Лукебакио на далечната греда. Вратарят бе добре позициониран и не позволи топката да се озове в мрежата. Малко по-късно Де Бройне великолепно изведе Лукебакио зад защитата. Той направи опит за подаване, но не намери свой съотборник и домакините отново се разминаха с допускането на гол.

Постепенно французите започнаха да играят по-добре и сътвориха някои добри комбинации. При една от тях Дин бе изведен отлично в наказателното поле, но опитът му за пас бе блокиран от Фаес. В 23-ата минута великолепно подаване на Кунде намери Гендузи зад защитата. Халфът обаче не успя да овледее топката и отиде прекалено близо до вратаря, който я улови.

Това бе начало на силен период за тима на Дешан. Хубав удар на Тюрам бе отразен от Кастелс. Вратарят обаче трябваше да вади топката от мрежата си в 30-ата минута. Защитата на гостите отново не се справи успешно, Дембеле стреля, стражът отрази, но нямаше какво да направи при добавката на Коло Муани.

След гола "петлите" продължиха да имат предимство, въпреки че Де Бройне не спря да ги притеснява. Капитанът на гостите не намери свой съотборник при един пробив и опит за подаване. Пред другата врата ситуациите бяха доста по-опасни. Малко преди края на полувремето удар на Канте бе спасен от вратаря, а след Кунде стреля неточно.

Франция играеше стабилно и след почивката и определено имаше предимство. След няколко атаки, които не завършиха успешно домакините стигнаха до втори гол в 57-ата минута. Тогава Дембеле получи топката извън наказателното поле, навлезе в него, мина покрай двама защитници и с прекрасен удар разстреля Кастелс.

Белгийците направиха някакъв опит за отговор, но той не доведе до нищо. Двамата треньори започнаха със смените след час игра. Малко по-късно в игра се появиха Килиан Мбапе и Брадли Баркола. Новата звезда на Реал Мадрид бързо започна да създава проблеми на защитата на съперника. Той имаше две възможности да стреля от добра позиция, но не бе достатъчно точен. Де Бройне също не се възползва от един шанс, а Баркола провали две добри атаки на "петлите". Малко преди края Мбапе се озова още веднъж на добра позиция, но стреля в ръцете на вратаря.

ФРАНЦИЯ - БЕЛГИЯ 2:0
1:0 - Коло Муани (30)
2:0 - Дембеле (57)