Бившият капитан на Локомотив (София) и ЦСКА Адалберт Зафиров с очакванията си за важния сблъсък в "Надежда"

Убедителна Англия в първия мач след Саутгейт

Англия изигра силен първи мач след напускането на Гарет Саутгейт. Под ръководството на временния селекционер Лий Карсли “Трите лъва” спечелиха с 2:0 гостуването си на Ейре. Англичаните решиха мача от група 2 на Лига “В” на Лигата на нациите до средата на първото полувреме. Деклан Райс откри резултата в 11-ата минута, а завърналият се в тима Джак Грийлиш се разписа в 26-ата минута.

Финалистът на последните две европейски първенства се представи отлично през първото полувреме. Тогава англичаните тотално доминираха, владееха топката в огромни периоди и създадоха доста положения. За разлика от мачовете под ръководството на Саутгейт в атаката имаше повече идеи и свобода на действие, което доведе до някои прекрасни комбинации.

Временният селекционер на Англия Лий Карсли обяви преди мача, че няма да пее химна и го направи. Специалистът е роден в Бирмингам, но има 40 мача за представителния тим на Ейре. При излизането си на “Авива Стейдиъм” Карсли се обърка и седна на пейката на домакините преди да му бъде посочено, че води другия отбор.

Ирландците започнаха отлично срещата и стигнаха до възможност още в първите минути. След центриране Молъмби бе оставен непокрит, но ударът му с глава бе неточен. Гостите обаче бързо показаха колко опасни ще бъдат в предни позиции. В седмата минута Хари Кейн стреля с глава над вратата. Домакините действаха агресивно, но в атаките им повече желание, отколкото качество.

Англия поведе в 11-ата минута след отлична бърза атака. Александър-Арнолд изведе Гордън, който не успя да реализира. Келъхър отрази удара, но топката отиде в Райс и той откри резултата. Халфът на Арсенал показа уважение към публиката и вдигна ръце в знак, че няма да отпразнува гола. Райс има няколко мача за представителния отбор на Ейре преди да заиграе за Англия.

Попадението прекърши ентусиазма на домакините и последваха нови английски атаки. В 15-ата минута тимът на Карсли бе много близо до втори гол. Нова контраатака изведе Кейн на отлична позиция, но Келъхър успя да го спре. Вратарят обаче нямаше шанс в 26-ата минута. Великолепна комбинация минала през Райс, Мейну и Сака, завърши с гол на Джак Грийлиш.

Гостите контролираха мача, въпреки че положенията намаляха във втората част на първото полувреме. Малко преди почивката удар на Кейн бе блокиран от Коулман. Ирландците пък рядко играеха с топката и рядко можеха да си помислят да атакуват.

След почивката домакините заиграха по-добре, въпреки че Англия продължи да има предимство. В 59-ата минута Ейре създаде най-добрата си възможност от началото на мача след най-добрата си атака. Огбене върна към Шмодич на границата на наказателното поле, но ударът бе покрай вратата. Тимът на Карсли намали темпото след почивката и позволи на съперника да вземе инициативата в някои периоди.

В самия край на мача “Трите лъва” пропуснаха да увеличат преднината си. Удар на резервата Джаред Боуен от близка дистанция бе отразен от Келъхър. След това вратарят на Ливърпул направи блестящо спасяване след изстрел на Сака.

ЕЙРЕ - АНГЛИЯ 0:2
0:1 - Райс (11)
0:2 - Грийлиш (26)