Де Бройне осигури успешен старт на Белгия

Белгия се наложи над Израел с 3:1 в първия си мач от Лигата на нациите. Срещата се игра в Дебрецен, а отборът на Доменико Тедеско стигна до успеха с два гола на Кевин Де Бройне, който вече има 30 попадения с националната фланелка. Юри Тилеманс също се разписа за "червените дяволи", а Лоис Опенда пропусна дузпа. Автогол на Тимоти Кастан даде надежди на Израел малко преди почивката, но в началото на втората част Белгия вдигна оборотите и стигна до нови две попадения.

Белгийците започнаха силно, но и съставът на Израел изпозваше всяка възможност да атакува. В 8-ата минута Амаду Онана посрещна една отбита топка и отправи силен, но неточен изстрел. Пред другата врата пропуск направи Анан Ханаили.

В средата на полувремето грешка на израелците доведе до светкавична контра и гол на Де Бройне. Жереми Доку проби и центрира ниско по трвата към своя съотборник в Манчестър Сити, който беше оставен непокрит и с плътен удар под гредата откри резултата.

Юри Тилеманс се размина с второ попадение за "червените дяволи", но те сякаш се отпуснаха в минутите до почивката, а Израел все по-настойчиво търсеше попадение. Малко не стигна на Мохамед Абу Фани да накаже разсеяните действия на белгийците, но в 36-ата минута Тимоти Кастан си вкара автогол. Десният бек не можа да реагира достатъчно бързо след удар с глава на съперников играч и изненада Кун Кастеелс.

В самия кран на полувремето топката отново се озова в белгийската врата, но голът беше отменен заради засада. Преди това Лоис Опенда шутира неточно от удобна позиция.

След почивката Белгия направи много силни десетина минути и реши мача в своя полза. Опенда технично асистира на Тилеманс, който вкара за 2:1 в 48-ата. Не след дълго нападателят на РБ Лайпциг спечели дузпа, реализирана от Де Бройне. Последва и втора дузпа за Белгия, но Опенда сгреши от бялата точка.

При този резултат двамата селекционери направиха по няколко смени, а белгийците пропуснаха още чисти положения чрез Тилеманс, Доку и Лукебакио. Вратарят на Израел Йоав Герафи нямаше и миг спокойствие, но спаси тима си от разгром.

В понеделник Белгия ще гостува на Франция, а Израел ще играе срещу Италия в Будапеща.