Сабаленка е първата финалистка на US Open

Арина Сабаленка е първата финалистка при жените на тазгодишното издание на US Open! Беларускинята победи в два сета 6:3, 7:6(2) представителката на домакините Ема Наваро. Световната №2 бе доста убедителна в мача и го спечели в рамките на малко повече от час и половина.

Първият сет предложи доста емоции. Още в началото двете тенисистки си размениха по един пробив, но никоя от двете не успя да вземе предимство. Ключов се оказа шестият гейм, в който Сабаленка за втори път проби, а след това спечели и своето подаване, за да поведе с 5:2. До края за нея остана още веднъж да вземе своя сервис-гейм, за да затвори сета с 6:3.

Вторият сет започна равностойно, но в петия гейм Сабаленка нанесе важен удар, печелейки подаването на съперничката си, за да поведе с 3:2.

Така изглеждаше, че тя има пълен контрол, като при 5:4 сервираше за мача. Изненадващо обаче беларускинята се пропука в най-важния момент и допусна връщане на пробива за 5:5, а след това сетът стигна и до тайбрек при 6:6.

Там Сабаленка не започна добре, като загуби първите две точки, едната след двойна грешка. Тя обаче се мобилизира и след това спечели следващите 7 поредни точки, за да спечели тайбрека със 7:2, а така и сета и мача.

Така родената в Минск състезателка достигна до втория си пореден финал на US Open, като този път ще се надява на по-добър изход в битката за трофея след миналогодишната загуба с 6:2, 3:6, 2:6 от Коко Гоф. Иначе това е неин четвърти финал в турнирите от Големия шлем, като ще има шанс да спечели втора голяма титла за годината след триумфа си на Australian Open.

Сега за Сабаленка остава да проследи с интерес втория полуфинален сблъсък между Каролина Мухова и Джесика Пегула, който ще определи съперничката и на финала.