Синер сломи Медведев за първия си 1/2-финал на US Open

Световният №1 при мъжете Яник Синер продължава похода си към титлата на последния за годината турнир от Големия шлем - US Open. Италианецът взе скалпа и на Даниил Медведев, побеждавайки го с 6:2, 1:6, 6:1, 6:4 в сблъсъка помежду им на 1/4-финалите. Срещата продължи 2 часа и 41 минути, а с този успех Синер за пръв път в кариерата си достига до тази фаза на "Флашинг Медоус".

Първият сет бе изцяло под контрола на Синер. Той стоеше каегорично по-добре на корта и с два пробива реши нещата в своя полза за 6:2.

Изненадващо обаче във втория сет всичко се обърна с главата надолу. Медведев се пробуди и спечели първите пет гейма, правейки два пробива. Синер успя да запише един гейм, но веднага след това руснакът довърши работата си и затвори сета при 6:1.

И отново последва нов обрат в хода на мача в третия сет. Синер отново си върна инициативата и диктуваше случващото се на корта, като дори можеше да спечели сета на нула, но Медведев отрази три сетбола в шестия гейм, колкото да спаси честта си. Но сетът бе категорично за Синер с 6:1.

Най-оспорван бе четвъртият сет. Там силите бяха изравнени в началото и след първите шест гейма резултатът бе 3:3. Решаващ се оказа седмият гейм, в който Синер успя да пробие подаването на опонента си, а след това взе и своето подаване, за да поведе с 5:3. Той имаше мачбол в следващия гейм, но Медведев оцеля. Радостта на руснака обаче бе кратка, тъй като в следващия си сервис-гейм световният №1 реши всичко, за да оформи крайното 6:4 в своя полза, с което да сложи и точка на мача.

Така US Open със сигурност ще има нов шампион, тъй като никой от играчите, достигнали до тази фаза, не е печелил турнира до момента. Синер си уреди среща с Джак Дрейпър, а в другия полуфинал ще видим американски сблъсък между Франсис Тиафо и Тейлър Фритц.