Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Димитър Митов спаси дузпа и помогна на Абърдийн да задържи върха

Абърдийн продължава със страхотното си представяне от началото на сезона в шотландската Премиършип. Димитър Митов и компания победиха с 1:0 Рос Каунти в гостуването си от 4-ия кръг, а българският вратар имаше основна роля за този успех, след като спаси дузпа през второто полувреме.

Домакините първи можеха да поведат в мача в 17-ата минута, но техен гол бе отменен заради засада.

След това и гостите поразиха вратата на съперника в 50-ата минута, но и това попадение не бе зачетено отново заради засада.

В 65-ата минута дойде звездният миг на Митов, който по брилянтен начин спаси дузпата, изпълнена от Ронан Хейл.

Това позволи на Абърдийн да измъкне успеха дълбоко в добавеното време. Кевин Нисбът бе героят за гостите, който отбеляза победния гол в 98-ата минута.

След това реми Абърдийн остава начело във временното класиране с пълен актив от 12 точки. Рос Каунти пък още няма победа и е на 10-ата позиция с 2 точки.