Абърдийн на Митов и Селтик продължават без грешка

Абърдийн зарадва феновете си с трета поредна победа в шотландската Висша лига. "Доновете", за които титуляр под рамката беше българският национал Димитър Митов, се наложиха с 2:0 над Килмарнък и са единственият отбор освен шампиона Селтик с пълен актив след третия кръг.

Папе Хабиб Гай отбеляза и двата гола за Абърдийн. Сенегалският нападател даде преднина на домакините в 23-ата минута, а в 65-ата за втори път изправи на крака публиката на "Питодри". Килмарнък игра в намален състав от 54-ата минута заради директен червен картон на Брадли Лайънс.

Селтик нямаше проблеми при визитата си на Сейнт Мирън и спечели с класическото 3:0. "Детелините" взеха преднина още в 3-ата минута с точен изстрел на Калъм МакГрегър, а до почивката се разписа и Рео Хатате. Третото попадение за тима на Брендън Роджърс беше дело на Алистър Джонстън в 71-ата минута.

Мъдъруел се възползва от проблемите на Хартс и победи "сърцата" с 3:1. Пол МакГин, Стивън О'Донъл и Том Спароу отбелязаха головете за домакините.