Интер прегази Аталанта със силно начало на всяко едно от двете полувремена

Интер изигра най-силния си мач от началото на шампионата в Серия А и надделя с 4:0 над гостуващия Аталанта в среща от третия кръг на италианския шампионат. Футболистите на Симоне Индзаги изиграха изключителни силни десетина минути в началото на всяко едно от двете полувремена, когато през първото Берат Джемсити (4’) си отбеляза рано автогол, а Николо Барела (10’) с прекрасно изпълнение удвои. Маркюс Тюрам (47’, 56’) пък сложи точка на спора и окончателно попари каквито и да било надежди на възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини, че могат да стигнат до нещо повече от този двубой.

Домакините започнаха много активно двубоя и още във втората минута един пробив отличен пробив отляво, който завърши с прострелно центриране, но Дармиан не успя да реализира. Именно това се случи само минутка по-късно, когато Маркюс Тирам бе изведен в добра позиция в наказателното поле. Французинът опита да намери своя партньор Лаутаро Мартинес, но топката бе отклонена от Берат Джимсити в собствената му мрежа за 1:0.

Почти веднага след подновяването на срещата играч на домакините бе повален пред наказателното поле. Федерико Димарко и Чалханоолу комбинираха при изпълнението на нарушението, но този път Марко Карнезеки се намеси добре и отрези силния удар. Футболистите на Индзаги все пак стигнаха до ново попълнение веднага след изпълнението на тъча, когато лошо изчистване на отбраната на гостите даде възможност за изключително красиво изпълнение на Николо Барела от границата на наказателното поле с левия крак за 2:0.

Гостите от Аталанта можеха да намалят изоставането си в 15-ата минута, когато Ян Зомер отрази колебливо един удар от границата на пеналта, кълбото отиде право в Матео Ретеги, но италианският национал не успя да уцели рамката на вратата. Футболистите на Джан Пиеро Гасперини постепенно се отърсиха от лошото начало и успяха да се задържат по-солидно в половината на домакините. В средата на първата част отново Ретеги опита да застраши Ян Зомер, но отново прати топката високо.

Играчите на Интер отговориха с удар на Маркюс Тюрам, който се отби в дясната греда на Карнезеки. Те започнаха по подобен начин и втората част, когато преди изминаването на минута можеха да вкарат трети гол чрез Хенрик Мхитарян. Арменецът бе изведен в предни позиции и стреля между краката на бранител, но не уцели вратата. Домакините стигнаха до трети гол още в 48-ата минута, когато отново Бастони хвърли много силен тъч в наказателното поле, защитниците на Аталанта не успяха да изчистят добре, а Тюрам се ориентира най-добре и реализира за 3:0.

Капитанът Лаутаро Мартинес също можеше да запише мястото си сред голмайсторите в 50-ата минута, но ударът му след центриране на Димарко не намери голлинията. Гостите от Аталанта сякаш капитулираха окончателно в 55-ата минута, когато те на няколко пъти не успяха да изчистят няколко последователни центрирания в наказателното поле, а след поредното разбъркване най-съобразителен се оказа Тюрам, който вкара второто си попадение в мача за 4:0.

Бившият играч на Борусия Мьонхенгладбах не спря да тормози отбраната на Аталанта и в 68-ата минута успя да отнеме хитро една топка, но Лаутаро Мартинес не успя да стигне до центрирането. В следващите минути двамата треньори направиха поредица от смени, а темпото на игра поспадна. В 82-ата минута Федерико Димарко се озова на върха на атаката и успя да отклони топката в мрежата, но се оказа, че е бил в засада. До края на срещата играчите на Интер пропиляха още няколко добри възможности да вкарат пети гол. След паузата за националните отбори Интер ще гостува на Монца, а Аталанта ще приеме Фиорентина.