Скандална дузпа спаси Бенфика от нов провал

Бенфика играе слабо от началото на сезона и беше на секунди от загуба и при второто си гостуване в Лига Португал. Отборът на Роджер Шмит с мъка се добра до равенство 1:1 срещу Морейрензе, а попадението за "орлите" от Лисабон падна от изключително съмнителна дузпа.

Въпреки териториалното си надмощие, Бенфика не успя да вкара гол до почивката, а след нея продължи да действа безидейно в атака. В 84-ата минута Лоурънс Офори от Морейрензе напредна в наказателното поле и стреля, а топката се отклони от Антонио Силва и влезе във вратата на гостите.

Дълбоко в добавеното време Бенфика получи дузпа, от която Маркуш Леонардо изравни. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка, но повторенията показаха, че топката се докосва до ръката на футболист на тима от Лисабон, а не на играч на домакините.

Със 7 точки от 4 мача Бенфика е на пето място в класирането, но има мач повече от безгрешните до момента Спортинг (Лисабон), Порто и Фамаликао.