Дебютът на Краев в Португалия се отлага

Андриан Краев ще трябва да почака за официалния си дебют с екипа на Каса Пиа поне още една седмица. Днес тимът от Лисабон загуби с 0:1 от Боавища в първия кръг на португалското първенство, но бившият футболист на Левски остана на пейката и не се появи в игра.

Каса Пиа не впечатли по време на подготовката, но днес беше по-добрият отбор на терена и трябва да съжалява за крайния резултат. Домакините пропуснаха много положения, а Боавища стигна до успеха с гол от дузпа а Рейзиньо вя 77-ата минута.

Игровото надмощие на Каса Пиа беше по-ярко изразено през второто полувреме. Ситуациите пред вратата на гостите бяха доста, но така и не се намери кой да прати топката във вратата.

Във втория кръг отборът на Краев ще гостува на гранда Бенфика.

В друг мач днес един срещу друг се изправиха новаците АВС и Насионал. Срещата завърши 1:1, като гостите поведоха с гол на Мигел Баеса в 35-ата минута, а в 56-ата Джон Меркадо изравни за тима от остров Мадейра.

Титуляр за АВС беше 41-годишният нападател Нене, който е бивш футболист на Насионал.

В късния двубоя Порто разби Жил Висенте с 3:0. "Драконите" бяха изпълнени със самчоувствие, след като направиха паметен обрат от 0:3 до 4:3 срещу Спортинг (Лисабон) за Суперкупата на Португалия.

Галено се разписа от дузпа в 39-ата минута, Иван Хайме удвои преднината на домакините в 59-ата, а в 70-ата и Дани Намасо се разписа от бялата точка. Четвърт час преди края Сандро Круз от Жил Висенте получи червен картон.