Екзекуторът на Ботев (Пд) "спука гуми" в Португалия

Отборът на Зрински (Мостар), който отстрани Ботев (Пловдив) от Лигата на конференциите, си тръгна с наведена глава след първия мач с Витория (Гимараеш) от плейофа за влизане в групите на турнира. Босненците загубиха с 0:3 гостуването си в Португалия и ще са в неизгодна позиция преди реванша след седмица.

Зрински се държа достойно през първото полувреме и успя да не допусне гол във вратата си, въпреки домакинския натиск.

В началото на втората част обаче гостите рухнаха и получиха две попадения в рамките на пет минути. Първо Рикардо Мангаш откри резултата в 46-ата минута, а след това Тони Боревкович удвои в 51-вата.

Малко преди края на мача босненците допуснаха и трето попадение, което вече силно намалява шансовете им за реванша. То бе дело на Жоао Мендеш в 88-ата минута.

Така Витория изкова отлична преднина след първия мач, докато Зрински до голяма степен загуби шансове за продължаване напред, освен ако не сътвори някаква сензация на свой терен.