Байерн громи в контрола с красиви попадения, спряганият за напускане Горетцка в непривична роля

Байерн победи с разгромното 4:0 Грасхопър в последната контрола на германците преди началото на сезона в Бундеслигата, играна на тренировъчната база на баварския гранд. За тима на Венсан Компани точни бяха новото попълнение Майкъл Олисе (12’), Хари Кейн (47’), Матис Тел (68’) и Томас Мюлер (90’). Преди няколко дни Байерн спечели също с 4:0 при гостуването си на Улм за Купата на Германия.

Любопитното е, че в днешната среща участие взе спряганият за напускане Леон Горетцка, който игра в непривична роля като централен защитник и партнираше на Ерик Дайър. В мача не взеха участие Мануел Нойер и Джамал Мусиала, на които бе дадена почивка.

Отново много добро впечатление направи новото попълнение Майкъл Олисе, който в 12-ата минута се разписа с бомбен удар с левия крак след пробив на Адам Азну и лошо изчистване на защитник на Грасхопър. Френското крило бе близо до второ попадение шест минути по-късно, но нацели страничния стълб на швейцарците. В началото на втората част обичайният заподозрян Хари Кейн удвои аванса на баварците след асистенция отново на Азну и направи 2:0.

В 62-рата минута Компани пък смени всички полеви играчи на Байерн, като десет нови футболисти се появиха в игра. Така шест минути по-късно се стигна до комбинация между Йошуа Кимих, който намери с дълго подаване Матис Тел. Младият французин проби и се разписа с красив изстрел от границата на наказателното поле. Крайното 4:0 оформи Томас Мюлер в последните секунди на двубоя, като ветеранът продължава с головете, след като се разписа на два пъти и срещу Улм.

Байерн започва сезона в Бундеслигата в неделя с гостуване на Волфсбург.

БАЙЕРН: Улрайх, Азну, Горетцка, Дайър, Дейвис, Палиня, Лаймер, Олисе, Видович, Коман, Кейн (Павлович, Мюлер, Тел, Боей, Гнабри, Ким, Упамекано, Кимих, Иранкунда, Герейро)