Вихрено първо полувреме оформи равенство между Виляреал и Атлетико Мадрид

Отборите на Виляреал и Атлетико Мадрид не се победиха в срещата помежду си от 1-вия кръг на Ла Лига, която завърши 2:2. Двата тима изиграха вихрено първо полувреме и доста по-постно второ. Именно през първата част паднаха и четирите гола в мача. Домакините на два пъти повеждаха чрез Арно Данжума (19') и автогол на Коке (37'), но гостите и двата пъти успяваха да се върнат в мача чрез Маркос Йоренте (20') и Александър Сьорлот (45').

Виляреал поведе в 19-ата минута, когато Данжума се пребори за една изритана в предни позиции топка, финтира Аксел Витсел и от малък ъгъл успя да отбележи за 1:0.

Атлетико обаче отговори светкавично и още в следващата минута възстанови равенството. Маркос Йоренте напредна отдясно и със страхотен шут под напречната греда отбеляза за 1:1.

Гостите можеха да направят пълен обрат, но изстрел на Самуел Лино в 36-тата минута се отби от десния страничен стълб.

Минута по-късно Виляреал отново излезе напред в резултата. Тогава Алекс Баена центрира остро в наказателното поле, където Коке не се ориентира добре и прати топката в собствената си врата.

В 45-ата минута обаче мадридчани отново изравниха. Пабло Бариос центрира отдясно и намери Александър Сьорлот, който с глава порази вратата за 2:2.

В 82-рата минута късметът бе с "дюшекчиите" като при едно центриране от фаул на Никола Пепе топката "кацна" на напречната греда.

В крайна сметка мачът завърши без победител. В следващия кръг Атлетико Мадрид приема Жирона, а за Виляреал предстои гостуване на Севиля.