Очаквайте в 21:45 на живо всички мачове и голове в Шампионската лига тук!

Атлетико Мадрид се справи с неубедителен Ювентус

Атлетико Мадрид победи Ювентус с 2:0 в контрола, играна в Гьотеборг, Швеция. Жоао Феликс откри резултата в началото на второто полувреме, а Анхел Кореа се разписа от дузпа пет минути преди края. И двамата голмайстори влязоха в игра като резерви на почивката.

Тиаго Мота заложи в стартовия състав на четирите си нови попълнения. Микеле Ди Грегорио застана на вратата, Хуан Кабал бе на левия бек, а Кефрен Тюрам и Дъглас Луис бяха в халфовата линия. В тима на Атлетико бяха привлечените това лято Александър Сьорлот и Робин Льо Норман.

“Бианконерите” не показват, че са готови за старта на сезона, като отново имаха проблеми в защита. Те нямат победа в контролите и имат седем допуснати гола в три мача. Отборът сякаш още не се адаптирал към новия си състав и новия тактически подход.

Ди Грегорио отрази удар на Йоренте след грешка на Кабал, а малко по-късно Гризман удари греда. Душан Влахович пропусна няколко добри възможности през първото полувреме. Веднага след почивката Жоао Феликс откри. Кенан Йъздъз бе близо до изравняване, но решителна намеса на Аспиликуета му попречи.

Нова грешка на Кабал доведе до нарушение срещу Джулиано Симеоне в наказателното поле, а Кореа реализира отсъдената дузпа. Кабал продължи с грешките и почти подари още един гол на съперника. Неговото връщане назад не доведе до попадение, тъй като вратарят спря Симеоне.