Фейенорд ликува със Суперкупата

Фейенорд победи ПСВ Айндховен след изпълнение на дузпи и спечели Суперкупата на Нидерландия за пети път в историята си. Редовното време завърши 4:4, а при дузпите играчите на Фейенорд бяха по-прецизни и триумфираха с трофея.

Тимът от Айндховен откри резултата чрез Ноа Ланг в 9-а минута, но тимът от Ротердам обърна до почивката с попадения на Хименес от дузпа и Нюкооп.

През вторите 45 минути ПСВ три пъти изравнява резултата, като на два пъти се отличи Люк де Йонг, а веднъж се разписа Гуус Тил. За Фейенорд през втората част вкараха Хименес и Миламбо за 4:4 в редовното време.

При дузпите Бакайоко и Тил изпуснаха за Айндховен, а играчите на Фейенорд вкараха  и четирите си опита, което бе достатъчно за успех с 4:2.