ПСВ Айндховен е новият шампион на Нидерландия

ПСВ Айндховен стана шампион на Нидерландия за първи път от 2018 г. Тимът на Петер Бош си гарантира титлата два кръга преди края след домакински успех с 4:2 над Спарта (Ротердам). За клуба от Айндховен това е 25-а титла в историята му.

ПСВ отвя конкуренцията и до момента има само една загуба през този сезон и е отбелязал цели 107 гола в рамките на 32 мача. “Филипсите” спечелиха първите си 17 мача в Ередивизи и от рано показаха, че това ще е техният сезон. Те допуснаха единствената си загуба на 30 март от НЕК, но това вече имаха солиден аванс на върха. ПСВ е най-успешният нидерландски клуб през този век и имат 11 титли от 2000 г. насам. В този период Аякс е триумфирал девет пъти, а миналогодишният шампион Фейенорд два пъти.

Днес тимът от Айндховен имаше нужда от точка, за да си подсигури титлата, но срещата не започна по очаквания начин. Метиньо даде изненадващ аванс за гостите в осмата минута, но автогол на Саид Бакари десет минути след това възстанови равенството. Йохан Бакайоко изведе ПСВ напред в 26-ата минута, а Оливие Боскали имаше лош късмет и също си отбеляза автогол три минути по-късно, за да направи резултата 2:2. Домакините поведоха отново с попадението на Боскали в 67-ата минута, а Джордан Тезе оформи крайното 4:2 точно 12 минути преди края на редовното време на двубоя.