Байерн надигра тотално Тотнъм в Сеул, но можеше и да съжалява

Байерн (Мюнхен) победи с 2:1 Тотнъм в приятелски мач, игран пред над 63 000 зрители в столицата на Южна Корея Сеул. Головете за баварците отбелязаха Габриел Видович (5’) и Леон Горетцка (56’), а точен за англичаните бе Педро Поро (66’). Байерн бе доста по-добрият отбор и създаде много положения, които обаче не успя да реализира и в един момент можеше и да изпусне победата. За тима на Венсан Компани участие в мача не взе Джамал Мусиала, на когото бе дадена почивка. За удоволствие на южнокорейските фенове пък като титуляри за двата отбора започнаха местните национали и звезди Ким Мин-Жае и Хюн Мин-Сон. Двата отбора ще се срещнат отново след седмица, този път на стадиона на “шпорите”.

Още в самото начало Томас Мюлер изведе на добра позиция Серж Гнабри, който обаче стреля над вратата. По-активната игра на Байерн закономерно доведе и до ранен техен гол. Вратарят на Тотнъм Гулиелмо Викарио допусна груба грешка и подари топката на Гнабри, който опита да стреля. Италианският страж спаси, но най-бързо реагира юношата на баварците Габриел Видович, който отблизо откри резултата в 5-ата минута - 1:0.

Байерн продължи да доминира и в 18-ата минута се наложи на Викарио да отразява опасен изстрел на Матис Тел. Oтново талантливият французин бе съвсем близо до гола в 37-ата минута, но ударът му профуча покрай гредата. Минута по-късно и Гнабри бе съвсем близо до попадение, но също бе неточен. В самия край на полувремето Викарио трябваше да спасява и удар на Рафаел Герейро.

През втората част и двата отбора направиха доста промени. Тотнъм започна малко по-активно, като Деян Кулушевски отправи опасен удар, минал на сантиметри от вратата на влезлия след почивката Свен Улрайх. Байерн пък отвърна с опасен удар на Браян Сарагоса, спасен от Викарио. Баварците заслужено стигнаха до второ попадение в 56-ата минута. Много активният Матис Тел изведе Леон Горетцка, който отправи изстрел, Викарио успя да избие, но при добавката халфът чукна технично топката над италианския страж в мрежата за 2:0.

Тотнъм опита веднага да отвърне, но Сон стреля в ръцете на Улрайх. След час игра дойде най-чистото положение за “шпорите”, при което Папе Сар бе изведен очи в очи с вратаря на Байерн, който успя да отрази. Все пак по-активната игра на Тотнъм доведе до попадение в 66-ата минута, когато Педро Поро отправи страхотен далечен шут, който сякаш изненада Улрайх и така англичаните намалиха на 1:2. Само две минути по-късно Лукас Бергвал можеше да изравни, но пропусна сигурен гол.

До края на срещата Байерн можеше да увеличи аванса си, но Викарио с нова добра намеса изби в корнер удар на Нестори Иранкунда. Отново младият австралиец пробва изстрел две минути по-късно, но италианският страж пак спаси. Последното положение в мача отново бе за баварците, като изстрел на Браян Сарагоса бе отразен, а претенциите на испанеца за дузпа не бяха уважени.