Тотнъм спечели надстрелване със седем гола в Сеул

Тотнъм постигна поредна победа в контролите, след като надделя с 4:3 над сборен отбор на корейската К-Лига в Сеул. Два гола за "шпорите” отбеляза Хюн-Мин Сон, а по един добавиха Деян Кулушевски и младият Уил Уанкшиър. През второто полувреме домакините реализираха цели три попадения, но това не беше достатъчно да вземат нещо от този двубой. Следващата контрола на Тотнъм е срещу Байерн (Мюнхен) в събота.

Лондончани имаха сериозно превъзходство през първата част и логично взеха аванс от три гола до почивката. В самото начало стражът на домакините Чо направи двойно спасяване след удари на Поро и Джонсън. Донли също пропусна добра възможност, стреляйки над вратата. В 29-ата минута Деян Кулушевски даде преднина на Тотнъм, след като направи добавка отблизо. Преди това Чо бе избил удар на Сон.

В 35-ата минута топката срещна гредата след изстрел на Бергвал. Три минути след това Сон удвои, след като проби отляво, влезе навътре и стреля много прецизно с десния крак. В добавеното време на първата част южнокореецът отбеляза второ попадение след двойно с Кулушевски и техничен завършек.

През второто полувреме домакините набързо върнаха две попадения след два гола на Станислав Илюченко, който между 52-рата и 54-тата минута се разписа с удари отблизо. След това Анге Постекоглу направи цели седем смени наведнъж, но въпреки това Тотнъм стигна до четвърти гол в 67-ата минута, когато 19-годишният Уил Ланкшиър засече отблизо подаване на Тимо Вернер.

Девет минути преди края корейците върнаха още един гол чрез Обердан, който се разписа след страхотен удар от въздуха. Домакините обаче не успяха да се доберат до равенство и така Тотнъм спечели четвърта поредна контрола.

Стартов състав на Тотнъм: Викарио, Поро, Роял, Дейвис, Донли, Сар, Грей, Бергвал, Кулушевски, Сон, Джонсън