Португалец изхвърли Черно море от Европа

Отборът на Черно море допусна поражение с 1:2 от Апоел (Беер Шева) в реванша от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. В първата среща двата тима завършиха при резултат 0:0. В герой за израелския тим се превърна португалският бранител Елдер Лопеш, който вкара и двете попадения в Разград. Точен за "моряците" пък бе Андреяс Калкан.

Първата ситуация се откри пред вратата на домакините. В 4-ата минута футболистите на Апоел направиха добра атака, която завърши с изстрел, който обаче бе блокиран.

В 10-ата минута "моряците" отговориха с мощен шут от далечна дистанция на Мазир Сула, но Офир Марчиано изби. Секунди по-късно и Уеслен получи шанс да обстрелва вратата, но кълбото прелетя над вратата.

22 Черно море 1:2 Апоел Беер Шева

Пет минути по-късно Ротем Хатуел направи пробив по лявото крило и влезе навътре, за да отправи удар с десния крак, но далеч от целта.

В 25-ата минута гостите стигнаха първи до гол в Разград. Елдер Лопеш се разписа, след като успя да засече с глава центриране от корнер на първа греда.

Отговорът на "моряците" не закъсня! В 33-ата минута румънският халф Андреяс Калкан се разписа след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Стражът Офир Марсиано стигна до топката, но не успя да я избие.

В 53-ата минута само в рамките на няколко секунди Даниел Димов направи две грешки. Първо Алон Тургемен отправи удар, но над вратата, а при втората неточност от капитана на домакините Антонио Сефер нацели десния страничен стълб.

В 64-ата минута гостите отново поведоха в резултата след статично положение. Антонио Сефер центрира перфектно в наказателното поле, където Елдер Лопеш пак бе напълно сам, за да насочи с глава кълбото във вратата на Черно море.

Малко по-късно резервата Дуду пробва изстрел с левия крак, но опитът му бе твърде слаб и неточен.

В 88-ата минута домакините имаха страхотен шанс да изравнят резултата, но ударът на Дуда в близкия ъгъл бе майсторски отразен от стража на Апоел. Секунди по-късно и Брено пробва своя късмет, но нападателят не успя с глава да порази целта.

До края на сблъсъка футболистите на Илиан Илиев опитаха всичко, за да стигнат до изравняване на резултата, но защитата на гостите се справи. По този начин Апоел (Беер Шева) продължи напред в квалификациите за Лига на конференциите.

ЧЕРНО МОРЕ - АПОЕЛ (БЕЕР ШЕВА) 1:2

0:1 Елдер Лопеш (25)
1:1 Андреяс Калкан (33)
1:2 Елдер Лопеш (64)

Стартови състави:

Черно море: 33. Пламен Илиев, 2. Цветомир Панов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 8. Асен Дончев, 10. Мазир Сула, 16. Андреяс Калкан, 27. Даниел Димов, 71. Васил Панайотов, 99. Уеслен Жуниор