Динамо (Киев) довърши Партизан с класика в Белград

Динамо (Киев) спечели и втория мач с Партизан от втория предварителен кръг от Шампионската лига. Украинският тим се наложи с 3:0 в гостуването си в Белград и така с общ резултат 9:2 елиминира своя съперник и се класира в следващата фаза.

Интригата в сблъсъка бе убита още в първия мач, спечелен с 6:2 от Динамо. Днес гостите окончателно сложиха край на надеждите на съперника си в 16-ата минута, когато Андрий Ярмоленко откри резултата.

В 68-ата минута украинците си спечелиха и дузпа, а Владислав Ванат бе точен от бялата точка за 0:2.

Накрая в добавеното време гостите вкараха и трети гол чрез Александър Караваев.

Така Динамо продължава към третия квалификационен кърг в турнира, където ще играе с Глазгоу Рейнджърс.

Партизан ще продължи участието си в Лига Европа. Съперник на "гробарите" ще бъде тимът на Лугано.