Динамо (Киев) обърна и прегази Партизан

Отборът на Динамо (Киев) разгроми тима на Партизан с 6:2 в среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Това означава, че украинците са на една крачка от това да си подсигурят участие в европейските клубни турнири поне до края на зимата.

Срещата се изигра в Люблин, Полша заради руската военна агресия в Украйна, която пречи на провеждането на нормалния ритъм на спортния календар в страната вече две години и половина.

Мачът започна много добре за сърбите, които поведоха в резултата в 22-рата минута, когато Сабалха реализира дузпа.

Краят на полувремето обаче се оказа катастрофален за символичните гости и киевчани вкараха три гола за отрицателно време. Първо, Микола Шапаренко изравни в 40-ата минута, а в 43-ата Володимир Бражко осъществи обрата. В първата минута от добавеното време Олександър Караваев даде още по-стабилна преднина на своите.

През второто полувреме нещата станаха катастрофални за белградчани и разрешиха на съперника да дръпне с три гола, след като Владислав Кабаев се разписа в 55-ата минута.

В 66-ата вкара втори гол за западните ни съседи, но в заключителните минути наказателната акция продължи и киевчани забиха още два гола. Те бяха дело на Денис Попов в 83-тата минута и на Олександър Пихалонок във втората минута на продължението.