Малмьо взе убедителна преднина след първия сблъсък с Клаксвик

Малмьо постигна убедителен успех с 4:1 над Клаксвик в първия сблъсък между двата тима от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Шведите взеха комфортна преднина преди реванша, която можеше да бъде и още по-сериозна, ако не бяха допуснали гол през второто полувреме.

Домакините поведоха с три бързи гола през първата част. Ласе Йонсен откри резултата в 21-вата минута,

Хюго Болин удвои в 37-ата, а отново Йонсен направи резултата класически в 43-тата минута.

През втората част обаче играчите на Малмьо като че ли се отпуснаха и това им изигра лоша шега, като те допуснаха съперникът им да върне един гол. Арни Фредериксберг бе точен в 71-вата минута.

Шведите обаче се активизираха в края и добавиха и четвърти гол на сметката си. Точен бе Сьорен Рийкс в 85-ата минута.

Така Малмьо е изявен фаворит след днешния успех, докато за Клаксвик остава да опита да направи малко чудо и да спечели с три или повече гола на свой терен. Реваншът е на 30 юли.