България с минимален успех над Северна Ирландия в Пловдив - на живо с анализа на Георги Пашов и Нико Петров

Историческа победа! Габриела и Стефани Стоеви за пръв път са на олимпийски 1/4-финал

Габриела и Стефани Стоеви записаха исторически успех за българския бадминтон, след като се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на Олимпийските игри в Париж.

В третия си мач от група "В" българките, които са трикратни европейски шампионки, надиграха представителките на Съединените щати Ани Ху и Кери Ху с 2:0 гейма (21:18, 21:12) за 38 минути..

Така след две победи и една загуба в предварителната фаза сестри Стоеви си осигуриха дебютно участие в директните елиминации на олимпиада, след като заеха 9-о място в крайното класиране в Рио де Жанейро 2016 и Токио 2020.

Габи и Стефи започнаха участието си в Париж с победа с 2:1 гейма (21:11, 21:23, 21:15) срещу сестрите от Хонконг Йеюн Нга Тин и Йеюн Пю, а във втората си среща отстъпиха пред номер 3 в световната ранглиста Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай) с 1:2 (21:19, 10:21, 16:21).

Днес Габи и Стефи демонстрираха агресивна и стабилна игра на висока скорост, с много мощ и сила. Те бяха изключително концентрирани и почти не допускаха непредизвикани грешки, което им осигури успеха в този мач. Българките доминираха през целия двубой. Те поведоха с 10:5 и с 19:15 по пътя си към успеха в първия гейм. Във втората част националките отново взеха ранен аванс от 10:5 и без проблеми затвориха мача.

Така сестрите изпълниха основната си цел да преминат груповата фаза при третото си участие на олимпийски игри и направиха подарък на своята треньорка Петя Неделчева-Хранова, която днес празнува рожден ден.

Съперничките на Стефани Стоева и Габриела Стоева на четвъртфиналите ще станат ясни по-късно днес, както и крайното класиране в групата след изиграването на двубоя двубой между Лю Шън Шу и Тан Нин (Китай)  и Нга Тин Еюн и Пюй Лам Еюн (Хонконг).