Илиан Илиев: Психологически е важно, че дойде тази победа

Наставникът на Черно море Илиан Илиев даде мнението си след победата на своя тим над Септември. “Моряците” се наложиха с 2:0 и стигнаха до първа победа през новия сезон.

Черно море с първи успех за сезона

“Важното е, че дойде тази победа, особено психологически. Изиграхме мача не толкова търпеливо, колкото трябваше, но второто полувреме вкарахме повече агресия и скорост и станаха нещата. Пожелавам успех на Септември, млади момчета, трудно им беше, но ние трябва да реагираме по-добре в някои ситуации в дефанзивен план. Важна победа, момчетата се вложиха. През 3-4 дни мачове може да ни вкарат по-бързо в ритъм.

В атакуващ план всеки може да има проблеми, когато не вкарва. Първото полувреме не търсехме гола толкова, имаше опасности, но не го търсехме. Трябва да сме търпеливи, но не трябва да чакаме да се случат нещата от само себе си както беше през първото полувреме.

Не сме направили много промени, ще видим в четвъртък какво ще стане и дали сме запазили сили.

Може би Беер Шева леко приеха нещата по-леко, но аз се надявам с нашата публика, колкото може да дойде, да ни подкрепят и да отстраним един отбор, който е традиционен в евротурнирите и да продължим напред”, заяви Илиев.