Жалгирис удари Пафос и е близо до мач с ЦСКА 1948

Отборът на Жалгирис победи с 2:1 тима на Пафос в първи мач от втория предварителен кръг на третия по сила турнир, организиран от УЕФА - Лига на конференциите.

Победителят от двойката може да играе в третия кръг от пресявките срещу единия от българските представители в надпреварата - ЦСКА 1948. Разбира се, за целта “червените” трябва да отстранят своя съперник Будучност (Подгорица).

ЦСКА 1948 с историческа победа в Европа

Литовците изиграха силно първо полувреме и вкараха два гола за по-малко от половин час. Техен реализатор бе Ливиу Антал (17’, 26’).

След почивката ентусиазмът на домакините секна и Жайро де Маседо Да Силва върна едно попадение (62’). То обаче не бе последвано от обрат или дори изравняване и изходът от двубоя ще се реши на реванша в Кипър след седмица.

Ответната среща е на 1-ви август (четвъртък) от 19:00 часа българско време.

Снимка: FK Žalgiris Vilnius// Facebook