Станислав Генчев: Не трябва да се задоволяваме с това, което сме постигнали

Старши треньорът на Левски Станислав Генчев сподели мнението си след разгромния успех над Ботев (Враца) с 4:0 на "Герена". Наставникът на "сините" похвали своите футболисти, но заяви, че пред отбора има още много работа и никой не трябва да се задоволява с постигнатото дотук.

В първите си два мача от новия сезон столичани вкараха общо 10 гола.

Левски зарадва 10 000 с нова голеада

"Искам да поздравя футболистите за себераздаването през целия мач. Аз искам отборът да играе през всичките 90 минути на високо ниво. Показахме много по-добра игра от предния мач с Локомотив (София), нищо че вкарахме само четири гола днес. Чисто игрово стояхме много по-добре, което е важно за мен като треньор.

Не искам нашият отбор да е зависим от един или двама футболисти. Ако нещо се случи с тях, да са контузени или наказани, да изпитваме трудности. Отработваме различни модели, различни позиции - имаме футболисти с класа при завършващия удар. Това се видя и в двата мача. Оттук нататък ни предстои още много работа - не трябва да се задоволяваме с това, което сме постигнали. Първенството едва сега започва.

И първото полувреме бяхме доста атакуващи, противникът се беше затворил близо до своята врата. По-трудно намирахме път към вратата. При такъв начин на игра беше ясно, че рано или късно Ботев (Враца) ще допусне грешка. В момента, в който вкарахме първия гол, нашите футболисти се поуспокоиха. Публиката им даде допълнителен стимул и това на практика ни улесни доста. Когато имаме повече пространства, вкарахме втори, трети, четвърти гол, а имахме ситуации и за още.

За всеки треньор и футболист е удоволствие да играе пред такава публика. Надявам се оттук нататък да продължим в същия дух", каза Генчев, след което коментира предстоящия двубой с Локомотив (Пловдив).

"Това ще бъде изключително труден двубой за нас - доста по-сериозен съперник, без да обиждам Локомотив (София) и Ботев (Враца), но Локомотив (Пловдив) има ясно изразен домакински потенциал. Много добър треньор и отбор, който е синхронизиран. Ние трябва да се подготвим по най-добрия начин, да играем атакуващ футбол и да си тръгнем с победа", завърши наставникът на "сините".