Елфсборг си тръгна с победа от Молдова

Шериф (Тираспол), който направи няколко впечатляващи рейда в евротурнирите през последните години, този път вероятно ще отпадне още във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Молдовският тим загуби с 0:1 у дома от Елфсборг и го чака много трудна задача в реванша в Швеция.

До почивката и двата отбора играха твърде предпазливо и не отправиха точни изстрели, но през второто полувреме Елфсборг взе инициативата.

Шериф разчиташе на епизодични контри и при една от тях можеше да поведе, но Исак Петерсон оптрази силния шут на Седрик Бидоло.

В 85-ата минута Елфсборг получи дузпа, след като Муса Киабу извърши нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Симон Хедлунд и донесе победата на шведите.