Кирил Десподов игра цял мач при загуба на ПАОК от белгийци

Капитанът на българския национален отбор Кирил Десподов игра цял мач в първата от двете контролни срещи, които имаше в програмата на ПАОК за днешния ден. От 15:00 часа вариант на тима излезе срещу Роял Юнион СЖ, а Десподов беше цял мач на терена. Белгийците обаче стигнаха до победата с 2:1 след обрат.

Втори състав на ПАОК от 20:00 часа днес ще играе срещу нидерландския Витес, пак на терена в Хорст.

Десподов не тренира с ПАОК заради мускулно разтежение

В четвърти пореден подгряващ мач в Нидерландия тимът от Солун превъзхождаше сериозно преди почивката и логично излезе напред в резултата, благодарение на точно изпълнена дузпа от австриеца Щефан Шваб в 28-мата минута. Тя беше спечелена от Брандон Томас, който навлезе в наказателното поле и беше подкосен.

В 37-ата минута Десподов създаде чудесна ситуация за своя отбор, за да стане 2:0. Той тръгна по фланга, но в един момент се спря и центрира остро в наказателното поле. Константинос Кулериакис не очакваше топката да мине, а и вратарят на противника Антони Морис внимаваше и изби.

След почивката белгийците подобриха представянето си и обърнаха резултата с голове на Дейвид Промис (50') и Елтън Кампангу (66').