Мартин Ковачев: Силно първо полувреме и посредствено второ

Снощи Дунав (Русе) стартира с разгром в Плевен – 5:2 над Спартак и оглави класирането. Срещата е от първия кръг на Втора лига.

Дунав се развихри за едно полувреме и смачка Спартак (Плевен) като гост

„Добра реакция на нашия отбор, след като изоставахме с 0:1. Така трябва и постоянно си го говорим с футболистите. Получи се, демонстрирахме самочувствие, увереност, контролирахме мача. Показахме на какво сме способни и вкарахме пет гола до почивката. Доволен съм от представянето ни през първото полувреме. Не обаче и от поведението ни през втората част. Бяхме отпуснати, разконцентрирани. На моменти Спартак ни надиграваше. Създадоха положения за гол, вкараха веднъж. Тази сутрин казах на футболистите, че не бива да се превъзбуждат. Не сме постигнали кой знае какво. Отборът на Плевен не беше на познатото ниво. Головете ни паднаха след техни груби грешки. В крайна сметка започнахме с хубава победа. Много е важно обаче да затвърдим тази тенденция в следващия двубой. Несебър е коварен противник. Трябва да сме постоянни в изявите си за да постигнем нещо значимо“, коментира пред Sportal.bg Мартин Ковачев, старши треньор на „драконите“.