Трио ветерани донесоха трудна победа на Слован

Слован (Братислава) взе добра преднина срещу Струга в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Първенецът на Словакия се наложи с 4:2 и е фаворит преди реванша в Северна Македония, а с най-голяма заслуга за успеха бяха опитните Юрай Куцка, Роберт Мак и Владимир Вайс.

Слован поведе в 16-ата минута с гол на Вайс след асистенция на Давид Стрелец. В 36-ата Роберт Мак се освободи от бранител на гостите и с премерен удар извън наказателното поле направи резултата 2:0.

След почивката Бесарт Ибраими намали от дузпа (55'), а отново той се разписа в 74-ата миута и изравни. Последва мощен натиск на Слован и попадение на Юрай Куцка (85'). В самия край на срещата бившият футболист на Милан засече с глава центриране от корнер на Вайс и затвърди победата на словаците.