Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Тежко крушение за ЦСКА 1948 срещу Динамо (Загреб)

ЦСКА 1948 претърпя тежко поражение с 2:6 от Динамо (Загреб) в третата си контрола в Словения.

Двата отбора си размениха по едно попадение преди почивката чрез Сандро Куленович (31) и Теодор Иванов (39). В началото на втората част шампионът на Хърватия наниза два бързи гола след точни изстрели на Леон Якирович (51) и Марко Рог (55). В 72-ата минута Теодор Иванов си вкара автогол, а четири минути по-късно и Микич записа името си сред голмайсторите. В 80-ата минута падна поредно попадение в "червената" врата, а в 91-ата Неделко Пишчевич оформи крайното 2:6.

До този момент футболистите на Валентин Илиев бяха изиграли две контроли по време на подготвителния лагер в Словения. Те загубиха с 1:2 от Марибор и завършиха 1:1 с унгарския шампион Ференцварош. Днес футболистите на Валентин Илиев се представиха на ниво през първата част, която приключи при 1:1, а Радослав Кирилов нацели и напречната греда, но след почивката първенецът на Хърватия правеше каквото си иска с отбраната на българския тим и му вкара цели пет попадения.

Проверката започна равностойно, а в първите 10 минути ЦСКА 1948 осъществи две добри атаки отдясно, но те завършиха с неточни подавания.

В 12-ата минута Качавенда засече с глава центриране отдясно, пращайки топката покрай вратата.

ЦСКА 1948 отговори с набег на Кирилов в 15-ата минута, а изстрелът му попадна в ръцете на Загорац. Секунди по-късно Илиевски завърши с удар бърза атака на "червените", но след рикошет топката излезе в корнер.

В 18-ата минута Божев изби в ъглов удар шут на Мишич от дистанция.

Българският тим можеше да открие резултата в 26-ата минута. Тогава Ради Кирилов предприе рейд през центъра на терена, стигна до дъгата на наказателното поле и отправи бомбен удар по посока хърватската врата. Стражът на Динамо докосна топката с върха на пръстите си, което бе достатъчно тя да не посети мрежата му, а да се удари в напречната греда и да излезе в корнер.

Шампионът на Хърватия откри резултата в 31-ата минута чрез Куленович. "Червените" можеха да изравнят пет минути по-късно, но Марио Илиевски направи сериозен пропуск. Новото попълнение на "червените" бе изведен сам срещу Загорец, но стражът спаси неговия изстрел, избивайки в корнер.

Преди неговото изпълнение се наложи лекарска намеса заради болежки на Кирилов. Играта бе подновена в 39-ата минута, когато Талис центрира от корнера, Даскалов шутира от десетина метра, а топката като по чудо не се озова в мрежата на хърватите. Последва добавка на Иванов и този път нищо не бе в състояние да спаси Динамо - 1:1.

В 44-ата минута хърватите отново можеха да поведат чрез японеца Огивара, който преодоля двама играчи в "червено" около ъгъла на малкия пеналт и шутира, но Божев отрази.

ЦСКА 1948 отговори с опасен изстрел на Умарбаев от двайсетина метра, който Загорац изби в корнер.

На почивката Динамо замени титулярната си 11-ка с нова, а в игра за ЦСКА 1948 се появи Евгений Сердюк на мястото на Кирилов.

В началоото на втората част двата отбора си размениха по един точен удар. Първо Божев спаси, а след това Илиевски засече с глава центриране отдясно на Фуртадо, но прати топката в ръцете на Филипович.

В 51-ата минута хърватите отново поведоха. Божев увисна при опит да избие центриране от корнер и намиращият се зад него Якирович овладя, а след това и вкара в празната врата.

Четири минути по-късно Рог вкара трети гол за Динамо. В 58-ата минута Илиевски можеше да върне едно попадение след центриране от корнер и подаване с глава на Иванов, но стражът на хърватите спаси удара от близка дистанция.

Последваха множество смени и в редиците на "червените", но и това не даде положителен резултат, тъй като в 72-ата минута топката посети тяхната мрежа за четвърти път. Микич центрира остро отдясно, а Иванов си отбеляза автогол при опит да изчисти.

Четири минути по-късно резултатът набъбна на 5:1. Автор на попадението стана Микич, който се озова сам срещу вратари след комбинация в наказателното поле и без проблем вкара.

В 80-ата минута се стигна до шести гол във вратата на ЦСКА 1948. "Червените" можеха да върнат едно попадение по куриозен начин в 86-ата минута. Тогава бранител на Динамо изчисти в главата на Марков, но Филипович улови.

Крайното 2:6 оформи Неделко Пишчевич в даденото от рефера продължение на мача. Халфът пресира Филипович и в крайна сметка успя да вкара с глава след лошо изритана от вратаря топка.

ЦСКА 1948 - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 2:6

0:1 Сандро Куленович 31
1:1 Теодор Иванов 39
1:2 Леон Якирович 51
1:3 Марко Рог 55
1:4 Теодор Иванов 72 авт.