Винисиус и Бразилия са били ощетени от ВАР, призна КОНМЕБОЛ

От КОНМЕБОЛ признаха за съдийска грешка, която е ощетила Бразилия в последния двубой на тима от група D на Копа Америка. Става въпрос за недоглеждане на ВАР при равенството 1:1 на “Селесао” с Колумбия.

Бразилия отново не впечатли, предстои 1/4-финал с Уругвай

В 42-рата минута на мача бразилците поискаха дузпа за нарушение на Даниел Муньос срещу тяхната звезда Винисиус Жуниор. Главният съдия Хесус Валенсуела обаче подмина ситуацията, като помощниците му от ВАР все пак я прегледаха, но не му съобщиха за нищо нередно и така играта продължи без наказателен удар при резултат 1:0. Любопитното е, че само няколко минути по-късно именно Муньос вкара изравнителното попадение за Колумбия.

Винисиус пропуска четвъртфинала срещу Уругвай

От южноамериканската футболна централна обаче излязоха с официално изявление, в което отчетоха въпросната грешка. “ВАР анализира различни ъгли, скорости и съображения, но не успя да идентифицира, че защитникът не докосва топката преди безразсъдно да влезе в контакт с нападателя. Следователно ВАР погрешно потвърди оригиналното решение на съдията на терена”, заявиха от КОНМЕБОЛ.

Това признание не помага по никакъв начин на Бразилия, която заради това реми завърши на второ място в групата с актив от пет точки, докато Колумбия запази първата позиция с два пункта повече. Така “кариоките” ще се изправят в 1/4-финалите срещу Уругвай, и то без наказания Винисиус, а “лос кафетерос” ще срещнат Панама.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!