Бивш любимец на “Българска армия” вкара при победа на Еквадор срещу Боливия

Отборът на Еквадор се наложи с 3:1 срещу тима на Боливия в приятелски мач, който бе част от подготовката на двете селекции за турнира Копа Америка. Двубоят се изигра на стадион “Субару Парк” в Честър, щата Пенсилвания, САЩ.

Играчите на Еквадор доминираха през по-голямата част от двубоя и заслужено се поздравиха с успеха. Енер Валенсия откри резултата в 18-ата минута, а в 25-ата Джон Йебоа покачи. През втората част в 70-ата минута бившият играч на ЦСКА - София - Жорди Кайседо, направи преднината на отбора си класическа след точно изпълнена дузпа, а почетния гол за Боливия вкара Мигел Терсерос в 88-ата минута.

Тазгодишното издание на Копа Америка ще се застъпи с Евро 2024, като американският шампионат ще се проведе между 20-и юни (четвъртък) и 14-и юли (неделя), като ще видим ексклузивното участие на отборите от Северна Америка.

Кайседо и компания са в една група с Бразилия, Перу и Хаити, докато Боливия ще си прави компания с настоящия световен шампион - Аржентина, Чили и Панама.