Дания не спря Холанд, но спечели скандинавското дерби

Дания ще замине в отлично настроение за Германия за участието си на Евро 2024. Отборът на Каспер Юлманд спечели последната си контрола преди Европейското, след като победи Норвегия с 3:1 в Брьондби.

Датчаните отбелязаха два гола до 21-ата минута. Домакините бяха по-агресивни в началото и поведоха в 12-ата минута с гол на Пиер-Емил Хьойберг. Тогава след няколко блокирани удари халфът успя да прати топката в мрежата. Играчът на Тотнъм се разписа в трети пореден мач за националния отбор.

Норвегия можеше да изравни в 17-ата минута, когато след отлично центриране от фал топката стигна до главата на Йостигор, но той от прекрасна позиция не уцели вратата. Датчаните стигнаха до втори гол малко по-късно. След ъглов удар Вестергор засече топката с глава и удвои аванса на домакините. Каспер Шмайхел имаше работа. Вратарят направи прекрасно спасяване след удар с глава на Йостигор, а Холанд направи един сериозен пропуск.

През втората част Норвегия заигра още по-агресивно и държеше инициативата. В 65-ата минута попадение на Холанд бе отменено поради засада на негов съотборник. Все пак голмайсторът на Манчестър Сити стигна до своя гол малко по-късно след подаване на Йодегор. В самия край на мача резервата Юсуф Поулсен реализира трето попадение за Дания.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!