Евро 2024: Грузия - Португалия 1:0

Унгария показа добра форма преди старта на Европейското

Унгария постигна убедителна победа в последната си контрола преди Евро 2024. В Дебрецен тимът на Марко Роси спечели с 3:0 срещу Израел. Домакините си гарантираха успеха още до средата на първото полувреме, когато паднаха и трите гола. Роланд Шалай откри в 11-ата минута, а Барнабас Варга се разписа на два пъти до 22-ата минута.

Унгарците стартираха на високи обороти и можеха да поведат и по-рано. След центриране на Собослай Варга насочи топката към вратата, но тя се удари в гредата. В 11-ата минута Варга получи топката и бе притиснат от двама бранители, но успя да насочи топката към Шалай, който откри резултата.

Бола създаваше много проблеми на гостите с пробивите си по дясното крило и в 19-ата минута намери Варга, който удвои аванса на Унгария. Нападателят се разписа отново само две минути по-късно, този път след подаване на Шалай. След като си осигуриха сериозен аванс, домакините намалиха темпото.

През втората част Собослай притесни Роси, след като поиска смяна поради проблем в бедрото. Наставникът направи и други смени, а влезлият като резерва Адам Мартин изби топката на голлинията, за да предотврати гол на Израел. След почивката унгарците играха пестеливо, но удариха още една греда малко преди края.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!