Унгария показа добра форма преди старта на Европейското

Унгария постигна убедителна победа в последната си контрола преди Евро 2024. В Дебрецен тимът на Марко Роси спечели с 3:0 срещу Израел. Домакините си гарантираха успеха още до средата на първото полувреме, когато паднаха и трите гола. Роланд Шалай откри в 11-ата минута, а Барнабас Варга се разписа на два пъти до 22-ата минута.

Унгарците стартираха на високи обороти и можеха да поведат и по-рано. След центриране на Собослай Варга насочи топката към вратата, но тя се удари в гредата. В 11-ата минута Варга получи топката и бе притиснат от двама бранители, но успя да насочи топката към Шалай, който откри резултата.

Бола създаваше много проблеми на гостите с пробивите си по дясното крило и в 19-ата минута намери Варга, който удвои аванса на Унгария. Нападателят се разписа отново само две минути по-късно, този път след подаване на Шалай. След като си осигуриха сериозен аванс, домакините намалиха темпото.

През втората част Собослай притесни Роси, след като поиска смяна поради проблем в бедрото. Наставникът направи и други смени, а влезлият като резерва Адам Мартин изби топката на голлинията, за да предотврати гол на Израел. След почивката унгарците играха пестеливо, но удариха още една греда малко преди края.