Млад рали талант получава шанс да дебютира в Rally1 с Тойота в Латвия

Младият рали талант Сами Паяри ще получи шанс да дебютира с Rally1 автомобил в Световния рали шампионат (WRC) в рали „Латвия“ идния месец.

22-годишният финландец ще седне зад волана на Тойота Ярис Rally1 Hybrid, като той ще бъде допълнителен пилот за японския производител за дебютното издание на рали „Латвия“ като кръг от WRC.

От началото на сезона Паяри кара новия Ярис Rally2 в WRC2 и до момента има едно второ място от рали „Швеция“, а миналата седмица той триумфира по доминантен начин в рали „Сардиния“. Във временното класиране в WRC2 Паяри заема четвъртото място с 43 точки и пасив от 28 спрямо лидера Йоан Росел, който обаче има едно рали повече за класирането в категорията.

Рали „Латвия“ ще се проведе между 18 и 21 юли и ще бъде второто от серията три поредни бързи макадамови състезания през лятото. В края на юни началото на тази поредица ще бъде дадено с рали „Полша“, а тя ще приключи в първия уикенд на август с класическото рали „Финландия“.