Куртоа: Върнах се още по-силен

Вратарят Тибо Куртоа говори за победата на неговия тим Реал Мадрид с 2:0 срещу отбора на Борусия (Дортмунд) във финала на Шампионската лига. Това бе 15-ият трофей в “турнира на богатите” за “кралете”, а Куртоа каза колко е бил специален мача предвид това, че неговият колега Тони Кроос изигра последния си мач като професионален играч в клубния футбол.

Реал Мадрид отчая Борусия (Дортмунд) и за рекорден 15-и път е кралят на Европа

“Не играхме добре през първото полувреме, но след това се подобрихме. Опитах да спася всичко, което мога. Върнах се още по-силен, притеснявах се да не допусна гол днес, но се чувствах добре на тренировките, а и преди това изиграх няколко мача. Щастливи сме, че спечелихме, особено когато знаехме съдбата на Тони Кроос”, каза Куртоа.

Кроос изигра последните си минути в Реал

Също така мачът бе много рисков за стража на “белия балет”, тъй като той бе измъчван от контузия през по-голямата част от сезона и прекара дълго време в лазарета, но в крайна сметка демонстрира класа. След това благодари за високо указаната му чест с емоционална публикация в профила си в социалната мрежа в Twitter.