Рома отнесе Милан в зрелище в Пърт

Рома записа гръмка победа с 5:2 над Милан в зрелищна контрола, която се игра пред 56522 зрители в австралийския град Пърт. Това беше последен мач за двата отбора преди да бъдат разпуснати техните футболисти за лятната междусезонна почивка.

Трябва да се отбележи, че Милан беше воден от помощник на досегашния наставник Даниеле Бонера. В стартовия му състав личаха имената на играчи като капитана Давиде Калабрия, Тео Ернандес и Оливие Жиру, за когото това беше последен двубой с екипа на тима. Въпреки това имаше и любопитни решения като пускането на Алесандро Флоренци и Алехандро Хименес като крила. От друга страна, като бекове за Рома се наложи да играят централните бранители Диего Йоренте и Еван Ндика, а атаката на тима беше водена от Тами Ейбрахам, на когото помагаха Анхелиньо, Пауло Дибала и Томазо Балданци.

Първи до гол стигнаха “вълците”, след като в 27-ата минута Балданци стреля по земя, а противниковият страж Марко Спортиело направи грешно движение и позволи на топката да влезе в мрежата му. “Росонерите” все пак изравниха 10 минути по-късно, когато Ернандес беше точен с прекрасно воле. Точно преди почивката Ейбрахам също се разписа, с което върна преднината на своя тим.

Още в 47-ата минута резервата Ноа Окафор можеше да възстанови равенството, но при удара му топката се спря в гредата. За сметка на това в 54-тата минута “джалоросите” дръпнаха напред с два гола след рикоширал шут на влезлия от пейката Анхелиньо. Още при първата си атака след това Милан намали своето изоставане чрез втория изстрел на Окафор в мача.

Въпреки това в 57-ата минута Дибала нанесе страхотен удар и донесе четвъртия гол на римляните в срещата. Това обаче не беше последното попадение, тъй като в 77-ата минута появилият се като смяна негов съотборник Сардар Азмун се разписа с шут от границата на наказателното поле. Четири минути по-късно Хименес можеше да отбележи невероятен гол с воле, но топката се отби в сглобката на вратата и така неговият Милан не промени злощастното 2:5.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!