Невероятна драма и дузпи решиха баража за Бундеслигата

Невероятна драма реши изхода на баража за влизане/оставане в Първа Бундеслига на Германия. Бохум спечели битката срещу Фортуна (Дюселдорф) след изпълнение на дузпи, след като преди това успя да се наложи с 3:0 в редовното време и така да заличи преднината от три гола на Фортуна от първия мач. Филип Хофман се разписа два пъти (18' и 66'), а Кевин Щьогер бе автор на третото попадение (70' - дузпа). При изпълненията от бялата точка гостите на "Меркур Шпил-Арена" показаха по-здрави нерви и се наложиха с 6:5 точни изстрела.

Гостите поведоха още в 18-ата минута. Топката бе центрирана от фаул в наказателното поле и там Филип Хофман с глава успя да я насочи във вратата за 0:1.

Отново Хофман бе в прегръдките на съотборниците си в 66-ата минута. Той за втори пък се разписа с глава, този път след центриране на Кевин Щьогер от ъгъла на наказателното поле.

Скоро след това Бохум получи и дузпа в своя полза за игра с ръка на защитник в наказателното поле, а Щьогер превърна 11-метровия удар в гол за 0:3.

До края на редовното време обаче не паднаха повече голове, а в продълженията също не бе излъчен победител.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, а там Бохум бе по-точен. Анре Хофман пропусна първата дузпа за Фортуна, но Ерхан Машович също сгреши при третия изстрел за гостите. Решаваща се оказа седмата дузпа за домакините, която бе поверена на Такаши Учино, който стреля над вратата и така сложи точка на спора в полза на Бохум, който и през новия сезон ще играе в Първа Бундеслига, докато Фортуна отново ще трябва да се бори за промоция във Втора Бундеслига.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!