"Трето полувреме" преди Румъния - Украйна

Ново разочарование и поредна загуба за ЦСКА - София, двама "червени" таланти единственият светъл лъч в Пловдив

ЦСКА - София завърши разочароващо плейофите в първата шестица след поражение с 0:1 от Локомотив (Пловдив) в мач от 35-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение на "Лаута" вкара Петър Андреев още в петата минута.

24 Локомотив (Пловдив) 1:0 ЦСКА - София

Домакините бяха без своя наставник Александър Томаш, който се разделя с клуба след пререкания със собственика Христо Крушарски. В негово отсъствие отборът днес бе предвождан от помощника му Константин Мирчев. Това не се отрази негативно на "смърфовете", които прекъснаха кошмарната си серия от четири последователни шампионатни загуби.

Гостите, за които мачът бе без значение, инкасираха трета загуба в последните четири шампионатни двубоя, в които взеха само точка. За това повлия и липсата на множество основни футболисти като Бусато, Матай, Кордоба, Вион, Петров, Хайнц и Фаетон, тъй като наставникът Стамен Белчев реши да ги запази за предстоящия в петък евробараж срещу ЦСКА 1948 или Арда.

В тяхно отсъствие шанс за изява получава младият Георги Чорбаджийски, който бе най-добрият в "червените" редици до смяната му в 75-ата минута. Именно той можеше да изравни, но отличният му удар с глава през второто полувреме срещна напречната греда. Много добро включване от пейката пък направи друг талант на клуба - Наско Цеков.

Срещата започна отлично за пловдивчани, които откриха резултата още в петата минута. Дион центрира отдясно в наказателното поле, където Андреев се измъкна от опеката на бранителите в червено и с глава прониза Евтимов.

В 9-ата минута Луков без проблем улови удар на Чорбаджийски.

Пет минути по-късно Нтело свали за Андреев, който стреля без забавяне от десетина метра, а Евтимов изби в корнер. След неговото изпълнение Дион шутира от воле извън границата на пеналта, но покрай лявата греда.

В 19-ата минута голмайсторът на Локо Петър Андреев се контузи и на негово място влезе Пешов.

Локо продължи да е по-активен и в следващите минути, но двата отбора трудно достигаха до нещо по-опасно пред вратите. Нещата се промениха в 43-ата минута, когато Дион отправи добър шут по земя, Евтимов изби пред себе си, но за негов късмет топката не се озова в Нтело, а в "червен" играч, който изчисти.

Три минути след началото на втората част Локо можеше да удвои. Отбраната на "червените" не се справи добре при центриране от фал. Топката се озова в краката на Сегура, който получи шанс да стреля от три-четири метра фронтално срещу вратата, но притичалият Туфегджич някак успя да го блокира.

ЦСКА - София отговори подобаващо в 53-ата минута. Чорбаджийски отправи отличен изстрел с глава от трудна позиция и отдалеч, който затрудни неимоверно Луков. Стражът на "смърфовете" успя да докосне топката, което бе достатъчно тя да се отклони в напречната греда, а не да се оплете в мрежата му.

В 72-ата минута футболистите на ЦСКА - София разиграха дълго топката, а многоходовата атака завърши с опасен удар на Шопов от 13-14 метра, но Луков изби.

Преди да започне набега на "червените" Локо поиска дузпа за игра с ръка при овладяване на топката от Турицов, но реферът дебютант Любослав Любомиров прецени да не отсъжда такава, а не получи сигнал и от ВАР арбитъра Ивайло Стоянов.

В 79-ата минута Туфегджич получи пас от младия Цеков, преодоля Луков, но не уцели празната врата. Реферите отсъдиха засада, но ако се бе стигнало до гол, той можеше и да остане, тъй като решението на страничния рефер бе доста спорно.

Малко след това Луков за пореден път демонстрира класа, отразявайки изстрел на Турицов.

В краяна сметка финалният натиск на гостите не доведе до положителен резултат и те записаха поредна загуба в мачовете от първата шестица, която ги остави трети в крайното класиране на три точки пред четвъртия Левски и на цели 7 от втория Черно море.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА - СОФИЯ 1:0

1:0 Петър Андреев 5

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 88. Луков, 44. Лясков, 5. Павлов, 91. Сегура, 71. Камдем, 21. Евандро, 6. Иванов, 11. Андреев, 7. Дион, 14. Илиев, 9. Нтело

ЦСКА - СОФИЯ: 25. Евтимов, 19. Турицов, 22. Махмутович, 4. Кох, 3. Санянг, 10. Линдсет, 17. Шакич, 7. Скаршем, 8. Шопов, 16. Чорбаджийски, 30. Асприля

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!