Бившият отбор на Данило Асприля взе Шампионската лига в Азия

Бившият отбор на Данило Асприля от ЦСКА - София - Ал Аин от Обединените Арабски Емирства, победи Йокохама Ф. Маринос от Япония с 5:1 като домакин в реванша на финала в Азиатската Шампионска лига и триумфира с титлата с общ резултат 6:3.

Ал Аин спечели трофея за първи път от 21 години насам. Тимът от ОАЕ бе загубил първия двубой на 11 май в Япония с 1:2, но успя да се наложи в реванша.

Йокохама Маринърс поведе във финала за Шампионската лига на Азия

Головете за успеха вкараха Софиан Рахими (8', 67'), Алехандро Ромеро (33' от дузпа) и Коджо Лаба (90'+1', 90'+5'), а за японците се разписа Ян (40').

Японският тим игра с човек по-малко цяло второ полуреме заради директния червен картон на вратаря Уилиам Поп в десетата минута на добавеното време на първата част.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!