Атлетико Мадрид завърши сезона с победа в Сан Себастиан и продължи успешна серия

Атлетико Мадрид спечели с 2:0 гостуването си на Реал Сосиедад в мач от последния 38-и кръг от Ла Лига. Головете за тима на Диего Симеоне отбелязаха Самуел Лино (9') и Рейнилдо Мандава (90+4'). Малко преди втория гол за Атлети пък червен картон получи Саул Нигес.

Така "дюшекчиите" продължиха успешната си серия срещу този съперник, като нямат загуба вече в девет поредни мача с баските в първенството (6 победи и 3 равенства). Атлетико Мадрид остава на 4-о място в класирането и ще играе в Шампионската лига, докато Реал Сосиедад финишира на 6-а позиция, като заслужи участие в групите на Лига Европа от новия сезон.

На вратата на Реал Сосиедад беше Алекс Ремиро, който се нуждаеше от това да опази вратата си суха, за да спечели приза "Замора", но в крайна сметка не успя да го направи. Брайс Мендес и Бенят Туриентес оформиха двойката в средата на терена, а Такефуса Кубо, Арсен Захарян и Андер Баренечеа помагаха на изнесения в предни позиции Шералдо Бекер.

Като титуляр за Атлетико започна белгийският талант Артур Вермеерен, който стартира от първата минута едва за втори път след трансфера си от Роял Антверп през зимата. В предни позиции си партнираха Антоан Гризман и Анхел Кореа, а по двата фланга действаха Маркос Йоренте и Самуел Лино. На пейката останаха футболистите, за които се смята, че ще напуснат "дюшекчиите" след края на сезона - Марио Ермосо, Алваро Мората, Мемфис Депай и Саул Нигес. В групата след продължително лечение на контузия се завърна Тома Льомар.

Атлетико доминираше в началото и успя да поведе още в 9-ата минута. Родриго де Пол изведе на скорост Йоренте, който веднага центрира към Лино и той не сбърка на далечната греда. Малко по-късно бразилецът имаше нов шанс да се разпише, но този път стреля високо над вратата.

Реал Сосиедад се стремеше по-продължително да задържа топката, но трудно стигаше до позиции, от които да обстрелва Ян Облак. Словенският страж допусна колебание в една ситуация, но грешката му не беше наказана. В средата на полувремето реферът Хосе Санчес пдомина претенции за дузпа и на двата отбора.

В 33-ата минута центриране от корнер предизвика смут в наказателното поле на "чури урдин", а топката дори срещна гредата, но след това бранител на домакините изчисти. Не след дълго дойде и най-добрата възможност за Реал Сосиедад, но ветеранът Сесар Аспиликуета се намеси и предотврати опасността.

През втората част продължиха положенията и пред двете врати. Първо в 61-вата минута Такефуса Кубо отправи опасен изстрел от границата на наказателното поле, но Ян Облак успя да се намеси и изби в корнер. Само минута по-късно Маркос Йоренте отправи подобен опасен шут, но и стражът на Реал Сосиедад Алекс Ремиро бе на висота.

В 80-ата минута Алваро Мората можеше да реши всичко в двубоя, като от много удобна позиция стреля, но ударът му мина на сантиметри от вратата на домакините. Две минути по-късно Кубо отправи нов изстрел, но отново Облак успя да избие в корнер. В последните секунди на мача Саул Нигес, който влезе като резерва в 70-ата минута, получи втори жълт картон заради нарушение срещу Андре Силва и бе изгонен. Дори и с човек по-малко обаче Атлети успя да вкара второ попадение, с което реши всичко. В четвъртата минута на даденото от съдията продължение Родриго Рикелме изведе чудесно Алваро Мората, който пък пусна успореден на вратата пас, а за влезлия от пейката Рейнилдо Мандава остана най-лесното - да чукне топката в мрежата за крайното 0:2.