Ривър Плейт отново мачка на "Монументал" в "Торнео Betano"

Аржентинският шампион Ривър Плейт постига нов успех с 3:0 в Торнео Betano. “Милионерите” разбиха Белграно в мач от втория кръг на първенството и са едноличен лидер в шампионата с шест точки и 6:0 голова разлика. Пред над 82 000 зрители на “Монументал” футболистите на Мартин Демикелис нямаха никакъв проблем с противника, който предната седмица стартира шампионата със запомнящо се 4:4 в домакинството на Расинг, след като губеше с 1:4 до 76-ата минута.

Ривър Плейт започна ударно защитата на титлата си в Аржентина

В столицата обаче двубоят мина изцяло под диктовката на “червено-белите”, които бяха спрени от гредата още в 9-ата минута след удар на Есекиел Барко от пряк свободен удар. Последваха още две-три възможности за домакините, които все пак излязоха напред в резултата с гол на Клаудио Ечевери. Младият талант се възползва от лошо изнесена топка на гостите и в 34-ата минута прати коженото кълбо в мрежата за 1:0.

Попадението стресна още повече гостите, докато играчите на гранда продължиха да атакуват. Именно Ечевери бе много активен, но Нахуел Ласада спаси вратата си.

Той обаче не успя да направи нищо в 81-ата минута, когато влезлият от пейката Факундо Колидио се разписа, след като топката рикошира в крак на бранител. За бившия играч на Интер това е трети гол в кампанията след двете му попадения преди седмица срещу Сентрал Кордоба.

В оставащите минути до края и Пабло Солари изправи публиката на крака. Той вкара технично в далечния ъгъл с десния крак и също откри головата си сметка в първенството през този сезон, след като предните две години отбеляза по пет попадения.